Adrian Mischian PMP Campia Turzii

Adrian Mischian PMP Campia TUrzii

Scrie un comentariu

victoriaCJ somesulDEJ

Somesul Dej a reusit sa castige dramatic, 2-1(0-1), returul cu formatia Supporter 2.0 Cluj-Napoca (Victoria Cluj) si este noua campioana a Ligii a IV-a, editia 2019-2020 a judetului Cluj, iar acum se va bate pentru promovarea in Liga 3 cu ACS CAO 1910 Oradea si castigatoarea ligii a patra din judetul Satu Mare.

In meciul jucat ieri pe terenul Bazei Sportive "Ardealul' din Cluj Napoca, formatia dejeana a avut oportunitatea sa deschida rapid scorul in minutul 2, dintr-o lovitura de la 11 metri, doar ca Dobrea a tras usor si portarul Tiut a reusit sa respinga.

Trezita din amorteala, echipa gazda a reusit sa deschida scorul prin Nistor, iar soarta castigarii campionatului era deja de partea clujenilor, carora le era de ajuns un egal, ca sa il castige.

Dupa pauza, dejenii reusesc sa egaleze prin Colta, doar ca rezultatul de egalitate nu le era de ajuns si astfel acestia au atacat neincetat poarta aparata de Tiut.

Chiar daca echipa gazda era sa loveasca decisiv pe final prin Vasile Pop, se pare ca Zeita Fortuna a fost de partea celor de la Somesul Dej, care au inscris golul izbavitor in ultimul minut regulamentar de joc, prin Popa si astfel echipa dejeana a devenit campioana judetului Cluj in aceasta editie.

Suporter 2.0 Cluj Napoca(Victoria Cluj)  -  Somesul Dej  1-2 (1-0)

Supporter 2.0 Cluj Napoca (Victoria Cluj): Tiut - Manu, Nistor, German, Kelemen, Petreus.A, Petrus.C, Porumb, Lamah, Himpea, Vasile Pop.

Au mai intrat: Dirjan.

Antrenor: Calin Moldovan

Somesul Dej: Sabo - Plaian, Toma, Costin, Podina, Rebus, Rus, Dobrea, Hetea, Bogdan, Colta.

Au mai intrat: Trif, Petrean, Budacan, Boerean, Popa.

Antrenor: Gheorghe Barbu

sursa foto: CjSport.Ro