fbpx

 
 
Scrie un comentariu

piata CT

Începând de astăzi, 5 decembrie 2020, Câmpia Turzii începe drumul către revenirea la normalitate. Cele două piețe agroalimentare din orașul nostru, Piața Unirii și Piața Mureșului, își redeschid porțile pentru producători și comercianți.

Vestea vine în contextul în care, datorită măsurilor restrictive implementate de administrația locală a Municipiului Câmpia Turzii, rata de incidență a cazurilor Covid-19 raportate la 1000 de locuitori, cumulate în ultimele 14 zile, a ajuns sub 6.

Dorin Nicolae LOJIGAN: „Măsura închiderii piețelor de interior a fost una, pe cât de dureroasă, pe atât de necesară și care a avut în vedere strict creșterea siguranței epidemiologice în Câmpia Turzii. Această restricție, alături de celelalte pe care le-am implementat în orașul nostru, au făcut posibilă revenirea la o formă de normalitate și reîntoarcerea producătorilor agricoli în piețe.”

Stimați cetățeni, dragi producători agroalimentari și comercianți, pentru ca aceste măsuri de relaxare a restricțiilor să fie de lungă durată, vă rugăm să RESPECTAȚI regulile de protecție sanitară:

  • Purtați, în mod corect, masca de protecție – astfel încât să acopere nasul și gura
    • Respectați distanța regulamentară de 1.5 m
    • Dezinfectați-vă și spălați-vă mâinile cât mai des și nu vă atingeți fața cu mâinile nedezinfectate

#Împreună vom trece peste această pandemie!

Direcția Relații cu Comunitatea

Citește-ne pe Google News TurdaNews

viamso mesaj fb

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator

Echipa TurdaNews

Gelu FLOREA
Manager/Jurnalist
Daciana DERDA
Jurnalist
Florin CRIȘAN
Jurnalist
Alexandra MOCEAN
Jurnalist
Eugen POP
Jurnalist
Iulia FLOREA
Administrativ/Contabilitate